Міжнародна федерація футболу (ФІФА) спільно з лобістською групою European Football Clubs (EFC) створить підприємство для організації клубного чемпіонату світу. Про це повідомляє The Guardian.
Головним наслідком співпраці ФІФА та лобістів може стати розширення кількості учасників клубного чемпіонату світу з 32 до 48 команд. Це дозволить суттєво збільшити представництво європейських грандів, зокрема клубів англійської Прем’єр-ліги (АПЛ).
Наразі у турнірі діє суворе обмеження – не більше двох учасників від однієї країни. Через це правило на попередні змагання не змогли потрапити такі топклуби, як «Ліверпуль», «Барселона» та «Наполі», попри їхні перемоги у національних чемпіонатах.
Група EFC наполягає на скасуванні цього ліміту, оскільки за високим рейтингом УЄФА до турніру могли б додатково долучитися «Арсенал», «Ліверпуль» та «Манчестер Сіті».
Лобісти переконані, що більша кількість європейських топкоманд підвищить комерційну привабливість змагань. Це допоможе ФІФА вирішити проблеми з продажем телевізійних прав на трансляції, які виникали раніше.
Варто зазначити, що минулого року оновлений формат клубного чемпіонату світу вперше протестували у США.
Переможцем дебютного реформованого турніру став лондонський «Челсі», який заробив близько 84 мільйонів фунтів стерлінгів. Саме солідні призові підштовхнули європейські клуби до ініціативи розширити змагання та змінити правила відбору.
Нагадаємо, Німеччина зазнала несподіваної поразки від Еквадору на ЧС-2026 з футболу і втратила очки в третьому турі групового етапу.